Nowy rozdział w edukacji

16.02.2024 Wydarzenia

Miło nam ogłosić podpisanie umowy między  Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży  a Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Suwałkach ! Ta dynamiczna współpraca obejmuje szereg fascynujących inicjatyw, mających na celu zacieśnienie więzi między naszymi społecznościami edukacyjnymi.
Dla Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży (MANS), umowa zakłada objęcie patronatem klasy technikum w ZSCKR w Suwałkach, gdzie realizowane są przedmioty z zakresu mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Ponadto, MANS będzie prowadzić cykliczne wykłady, konsultacje przed olimpiadami, udostępniać sale na wydarzenia naukowe, a także umożliwiać praktyki zawodowe studentów w ZSCKR.
W odpowiedzi, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach  utworzy klasę patronacką dla przedmiotów z zakresu mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Ponadto, szkoła wspierać będzie rozwój zainteresowań młodzieży, umożliwiać udział uczniów w studenckich kołach naukowych.
Wspólnie planujemy również organizację projektów naukowych, promowanie wydarzeń kulturalnych, a także umożliwienie młodzieży uczestnictwa w dniach otwartych obu placówek. Z entuzjazmem wchodzimy w nowy etap, który przyniesie korzyści zarówno studentom MANS, jak i uczniom ZSCKR. Wierzymy, że ta współpraca owocuje inspiracją i nowymi możliwościami edukacyjnymi!