Ochrona osób, mienia, obszarów i obiektów

11.11.2021 Studia Wyjazdy
Grupa zadowolonych studentów pozuje do zdjęcia, w tle duży szyld Profesjonalne strzelnictwo

W dniu 9 listopada 2021 r. Studenci III semestru kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne, w ramach przedmiotu „Ochrona osób, mienia, obszarów i obiektów” prowadzonego przez dr Olgę Kotowską, uczestniczyli w zajęciach z wyszkolenia strzeleckiego. Zajęcia odbyły się na Strzelnicy FORTY w Piątnicy.

Pod okiem instruktora strzelectwa sportowego, Prezesa Klubu strzeleckiego SAGITTARIUS, Pana Pawła Zalewskiego, Studenci zgłębiali tajniki teorii i praktyki. W pierwszej kolejności uczestnicy zajęć zostali zapoznani z regułami bezpiecznego zachowania się na strzelnicy,  zasadami działania broni palnej oraz wybranymi zagadnieniami związanymi z teorią strzelania. Następnie Studenci mieli możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Każdy miał sposobność spróbowania swoich sił i oddania strzałów z kilku rodzajów broni.

Dla większości Studentów zajęcia na strzelnicy były pierwszą przygodą z bronią. Być może ktoś odnalazł w strzelectwie swoją nową pasję i zechce stawiać dalsze kroki w strzeleckim świecie…