Studenci MANS w Łomży na konferencji

06.02.2023 Studia Wydarzenia

W dniu 31.01.2023 odbyła się Konferencja której tematem było „Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy kiszonkowej?” Konferencja zorganizowana przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie i Polski Związek Producentów Kukurydzy w Poznaniu w ramach unijnego programu SeedsEU. Dosyć liczną grupą słuchaczy byli studenci z semestru 3 i 7 Kierunku Rolnictwo MANS w Łomży. Dużą ciekawością był wysłuchany wykład wprowadzający wygłoszony przez Prof. Tadeusza Michalskiego Prezesa Polskiego Związku Producentów Kukurydzy w Poznaniu.  W czasie konferencji poruszane były zagadnienia związane z agrotechniką kukurydzy kiszonkowej, jej potencjałem i zagospodarowaniem oraz prawidłowym kiszeniem i przechowywaniem.

Konferencja była okazją do spotkania się nie tylko z producentami kukurydzy kiszonkowej ale również z naukowcami i  przedstawicielami firm związanych z branży rolniczej (PFHBiPM, Pronar, Bayer, Skłodowski Spółka z o. o., MAGIA Sp. z o.o. Spółka komandytowa).

Dziękujemy Dyrekcji Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie za zaproszenie i umożliwienie uczestnictwa w bardzo ciekawej konferencji.