Teledetekcja w Służbie Postępu Rolnictwa: Webinarium o Zastosowaniach Danych Satelitarnych

28.01.2024 Wydarzenia

W dniu 27 stycznia 2024 roku, studenci kierunku Rolnictwo II stopnia, specjalność Agrotronika i Rolnictwo Precyzyjne, oraz członkowie Polskiego Towarzystwa Inżynierii Rolniczej, mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w fascynującym webinarium poświęconym nowoczesnym technologiom zastosowania danych satelitarnych w rolnictwie.

Serdeczne słowa uznania kierujemy w stronę Pani Dr Martyny Gatkowskiej (https://pl.linkedin.com/in/martyna-gatkowska-phd-a38a94164), która z pasją i zaangażowaniem poprowadziła to wyjątkowe spotkanie. Temat przewodni dotyczył teledetekcji oraz perspektywicznego wykorzystania systemów satelitarnych w kontekście rolnictwa.

Dziękujemy Pani Doktor za nie tylko fachową, lecz także inspirującą prezentację, która rozszerzyła naszą wiedzę i zaszczepiła w nas nowe spojrzenie na potencjał, jaki kryje się w danych satelitarnych dla rozwoju rolnictwa. Wierzymy, że zdobyte informacje stanowią solidną podstawę do dalszych badań i działań praktycznych w dziedzinie agrotroniki oraz rolnictwa precyzyjnego.

Począwszy od omówienia zaawansowanych technologii po analizę możliwości implementacji systemów satelitarnych, webinarium przyniosło nam wgląd w innowacyjne rozwiązania, które mogą zrewolucjonizować oblicze współczesnego rolnictwa. Wyrażamy ogromną wdzięczność za przekazanie nam tej cennej wiedzy oraz za pomoc w zrozumieniu, w jaki sposób dane satelitarne mogą wspierać efektywność i zrównoważoność procesów rolniczych.

Liczymy na kontynuację współpracy z Panią Doktor oraz na kolejne, równie fascynujące wydarzenia z zakresu nowoczesnych technologii rolniczych. To dla nas ogromna motywacja do dalszego pogłębiania wiedzy i aktywnego uczestnictwa w projektach badawczych. Dziękujemy za inspirujące doświadczenie i zaangażowanie w rozwijanie kompetencji naszej społeczności akademickiej.