Wiosenne Targi Ogrodnicze w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie miejscem realizacji zajęć terenowych studentów VI semestru studiów inżynierskich na kierunku towaroznawstwa.

Stan zbóż po zimie oraz szybkość ich regeneracji, a także poznanie materiału nasadzeniowego drzew, krzewów oraz rozsady warzyw, ocena ich wigoru oraz określenie faz rozwojowych było tematem studentów VI semestru studiów inżynierskich na kierunku Towaroznawstwo z przedmiotu Podstawy produkcji roślinnej. Temat zajęć realizowany był w dniu 10.04.2022 roku podczas Wiosennych Targów Ogrodniczych organizowanych przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Studenci wraz z wykładowcą dr inż. Jolantą Puczel  ocenili stan regeneracji się zbóż ozimych na polach doświadczalnych PODR w Szepietowie. Ocena wigoru oraz określenie faz rozwojowych materiału nasadzeniowego określano na stoiskach handlowych. Wiosenne Targi Ogrodnicze były również miejscem promocji kierunków kształcenia oferowanych przez Wyższą Szkołę Agrobiznesu w Łomży. Studenci w ramach promocji przygotowali stoisko na którym to można było uzyskać informację na temat każdego oferowanego kierunku kształcenia. Odwiedzający nasze stoisko zostali obdarowani pakietem promocyjnym, a także uczelnianą mufinką. Stoisko uczelni cieszyło się dużym zainteresowaniem.